USU

  • University Student Union

University Student Union Organizational Chart

  1. Jacob Akopnik

    Chair, USU Board of Directors

  2. Shelley Ruelas-Bischoff

    Associate Vice President for Student Life

  1. Debra L. Hammond

    Executive Director

    1. Joe Illuminate

      Associate Director, Accounting & Finance

      1. Tamika Braud

        Accountant I, Accounts Receivables

      2. Lusine Dayan

        Interim Manager, Accounting

        1. Ali Sadri

          Interim Accounting Supervisor

          1. Jennifer Orellana

            Accounts Payable Technician

          2. Karen Yeung

            Accounting Technician

        2. Vacant

          Accountant I

        3. Vacant

          Accountant I, Payroll

      3. Alexander Gonzales

        Manager, Technology Support Services

        1. Michael Jardinico

          TSS Help Desk Coordinator

        2. Brent Nelson

          Technology Support Services Coordinator

        3. Vacant

          Computer Lab Coordinator

          1. Kimia Ebadirad

            Computer Lab Supervisor

      4. Anita Kapil

        Accountant II

    2. Sharon S. Kinard

      Associate Director, Administration & Communications

      1. Emery Hernandez

        Board of Directors (BOD) Administrative Support Coordinator

      2. Jennifer Kim

        Executive Administrative Analyst

      3. Shelley Sakoda

        Administration Specialist

      4. Steven Wein

        Interim Manager, Marketing

        1. Amina Hopkins

          Interim Marketing Supervisor

        2. Kyle Hufnagel

          Copywriter

        3. Mia Lubliner

          Interim Marketing Coordinator

        4. James Matzen

          Graphic Designer

        5. Vacant

          Multimedia Coordinator

      5. Vacant

        Assessment Coordinator

        1. Cindy Lucio

          Assessment Assistant

    3. Kaila Lavin

      Director, Student Recreation Center

      1. Amanda Christianson

        Assistant Director, Fitness and Wellness

        1. Richard Cardona

          Manager, Wellness Center

        2. Alfredo Padilla

          Manager, Fitness Training

          1. Scott Teves

            Fitness Operations Coordinator

        3. Ariel Pasion

          Fitness Programs Coordinator

      2. Angela Gattoni

        Manager, Facility Operations & Membership Services

        1. Vacant

          Facility Operations Coordinator

          1. Alejandra Romero

            Facility Operations Supervisor

      3. Jeremy Hamlett

        Assistant Director, SRC Programs

        1. Ryan Hairapetian

          Aquatics Coordinator

          1. Mary Chavez

            Aquatics Supervisor

        2. Demetrius Scott

          Intramural Sports & Day Camp Coordinator

      4. Vacant

        Assistant Director, Facilities Maintenance

        1. Ana Dattoo

          Administrative Assistant

        2. Jose Espino

          Facilities Maintenance Worker—SRC

        3. Miguel Galindo

          Facilities Maintenance Worker—SRC

        4. Michael Johnson

          Engineer, HVAC

        5. Rick Kaiser

          Facilities Maintenance Plumber

        6. Vincent Mele

          Facilities Maintenance Supervisor

          1. Ryan Ballek

            Facilities Maintenance Worker—Painter

          2. Tom Jenkins

            Facilities Maintenance Worker

          3. Alan Price

            Lead Groundsworker

          4. Nelson Romero

            Groundsworker

        7. Marvin Morales

          Engineer, Electrical

        8. Chris Slark

          Facilities Maintenance Carpenter

    4. Samantha Liu

      Acting Assistant Director, Operations & Services

      1. Raquel De Ruiz Molinar

        Reservation & Event Services Coordinator

        1. Grace Haddad

          Reservations Planner

        2. Rachel Hood

          Reservations Planner

      2. Christopher Jensen

        Technical Coordinator

        1. Leslie Gonzalez

          Production Supervisor

      3. Tim Rasmussen

        Building Operations Coordinator

        1. Elias Gallegos

          Operations Supervisor

        2. Israel Garcia Uribe

          Building Manager Trainer

      1. Sarina Loeb

        Acting Assistant Director, Resource Centers

        1. Daniela Barcenas

          Manager, DREAM Center

          1. Min Jung (Jenny) Park

            DREAM Center Supervisor

        2. Angelouise Legaspi

          HEAL Project Coordinator

        3. Mayra Plascencia

          Manager, Veterans Resource Center

          1. Gabriel Hernandez

            Veterans Resource Center Supervisor

        4. Whitney Workman

          Acting Pride Center Coordinator

          1. Jay Hitomi

            Interim Pride Center Supervisor

    5. Audrey Martinez

      Acting Assistant Director, Programs & Inclusion

      1. Pero Akinbohun

        Black Student Success Initiatives Coordinator

      2. Xiomara Carranza

        Acting Programs Coordinator

        1. Vacant

          Programs Supervisor

        2. Dyemond Cooper

          Programs Logistics Supervisor

      3. Ayan Jama

        Acting Manager, Diversity Initiatives

        1. Vacant

          Diversity Initiatives Supervisor

    6. Kristen Pichler

      Associate Director, Human Resources & Professional Development

      1. Jenny Aw

        Manager, Human Resources

        1. Christina Leon

          Human Resources Specialist, Student Employment

          1. Sherry Butler

            Human Resources Assistant

        2. Wendy Ponce

          Human Resources Recruiter

      2. Stefanie Guarino

        Human Resources Administrative Assistant

      3. Vacant

        Human Resources Specialist, Training & Development

        1. Christine Aroutounians

          Human Resources Administrative Support Assistant

  1. Freddie Sánchez

    On Loan to University

    Associate Director, Programs & Inclusion